Spor Kenti İTÜ

Kapalı spor salonu yenilendi

İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yer alan Kapalı Spor Salonu’nda geniş çaplı bir yenileme çalışması yapıldı. Çalışma kapsamında tribünler, soyunma kabinleri ve tüm ıslak hacimler yenilendi.

Basketbol, Plaj Voleybolu ve Tenis Kort Sahaları

75. Yıl Yemekhanesinin ön tarafında bulunan açık alana1 tenis kortu, 1 plaj voleybolu sahası inşa edildi. Tribünleri yenilendi. Bununla birlikte alan içerisinde yer alan basketbol sahası da yeniden düzenlendi.

Tenis kortu, plaj voleybolu ve basketbol komplekslerinde yapılan yeni aydınlatma çalışmaları ile merkezler, akşam saatlerinde de hizmet verebilir hala getirildi. Plaj voleybol sahasının etrafına Dolmabahçe Sarayı yetkilileri ile yapılan temaslar sonucunda elde edilen palmiye ağaçları dikildi.


Galeri1


Yeni Halı Saha Kullanımda

Ayazağa Yerleşkemizde yer alan ve “toprak saha” diye bilinen alana, Rektörlüğümüzün kampüs yenileme çalışmaları kapsamında halı saha inşa edildi.

Uzun süredir toprak saha olarak duran arazi, keyifle spor yapmaya olanak tanıyacak bir hale dönüştü. Çevresindeki peyzaj düzenlemeleriyle birlikte ele alınan sahanın çevresine, yeni kaldırımlar, merdivenler ve seyirci tribünleri yapıldı. Sahanın etrafı ise yürüyüş – koşu pisti olacak şekilde düzenlendi.

Suni çim kullanılan saha, büyük saha ya da ikiye bölünmüş iki ayrı saha olarak kullanılabilecek. Aydınlatma çalışması sayesinde, gece kullanımına da uygun hale getirilen saha için soyunma odaları da inşa edildi. Çevre düzenlemelerin ardından, halı saha kullanıma açıldı.

halı saha

Havuzumuz Yenilendi

İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yer alan olimpik yüzme havuzunda onarım ve yenileme çalışması yapıldı. Çalışma kapsamında havuz binasının tüm elektrik – mekanik tesisatı yenilendi. Ayrıca havuz temizleme sisteminde de yenilemeye gidilerek, tadilat sonrasında klor ile birlikte ozon sisteminin kullanıldığı bir temizleme sistemine geçiş yapıldı. Bu sistem sayesinde, yoğun şekilde kullanılan havuzun, daha hijyenik biçimde hizmet vermesi sağlandı. Havuzdaki tüm ıslak hacimler, kalorifer sistemi ve havalandırma tesisatı da yenilendi.

Galeri2