25
Ara 2015
Ford Otosan’dan İTÜ’ye 4 araç

Ford Otosan Genel Müdürlüğü, akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 4 adet ticari aracı, İTÜ’ye hibe etti.

Üniversitemizin özel sektör ile iyi ilişkiler kapsamında oluşturduğu İTÜ-Ford Otosan görüşmeleri, 4 aracın hibesi ile ivme kazandı. Hibe organizasyonunda işbirliği ile ilgili görüşlerini dile getiren Ford Otosan AR-GE ve İnovasyon Bölümü Mühendisi Emrah Kınav; “Bilimsel teknik anlamında üst düzey kabiliyetlere sahip, mesleki açıdan donanımlı bireyler yetiştirmenin, gelecek nesillerin refah düzeyinin geliştirilmesinde önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu vizyonla devreye alınan ‘‘Araç ve Parça Bağışları’’ programımız ile meslek lisesi ve üniversite öğrencilerimize, sektörün en son trendleri üzerinde uygulama çalışmaları gerçekleştirmelerine ve inovatif çözümler geliştirmelerine katkı sağlamaktayız.” dedi.

ford otosan

Hibe organizasyonunda, Ford Otosan’a teşekkür eden Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Tayfun Kindap da üniversite-sanayi işbirliğinin önemine dikkat çekti. İTÜ’nün farklı sektörlerde yaptığı işbirlikleri ile öğrencilerimize ve akademisyenlerimize daha geniş olanaklar sağlandığını vurguladı. Genel Sekreterimiz, “Alternatif enerjiyle çalışan ulaşım araçlarının sayısının Kampüs’te daha fazla olmasını arzu ediyoruz. Akademisyenlerimizin, Teknokent firmalarımızdan Derindere Motorlu Araçlar firması ile yaptığı çalışmalar sonucunda, %100 elektrikli aracı üretildi. Sadece 9 TL’ye 400 km kat edebilen yapısı ile mevcutlarından farklılık gösteren minibüs, Kampüsümüzde hali hazırda hizmet veriyor. Ford Otosan’dan aldığımız araçların bazılarını da mevcutta kullanılan elektrikli minibüsümüz gibi elektrikli hale getireceğiz. Bu konuda değerli hocalarımızın, öğrencilerimizin ve Derindere Motorlu Araçlar firmasının desteğini alacağız” dedi.

Ford Otosan marka 4 adet ticari aracın İTÜ’ye hibe edilmesi ile genç mühendis ve tasarımcı adaylarının inovatif çalışmalarına da katkı sağlanacak.