11
Mar 2016
İTÜ Ayazağa'da Yaşamı Kolaylaştıran Projeler

Gün içinde 20 binlik nüfusa ulaşan Ayazağa Kampüsü’nde, herkesin ihtiyacına cevap verebilmek için oluşturulan kampüs projelerinin çalışmaları devam ediyor. Üniversite kampüs planlama komisyonuna da sunulan ve değerlendirilen bu projelerin hızla tamamlanması hedefleniyor.

yurt projesi

Öğrencilerin Yurt Sorunu Çözüldü

Öğrencilerimizin barınma talebine yanıt bulunması amacıyla İTÜ Rektörlüğü’nün bir süredir sürdürdüğü yoğun girişimler sonuç buldu ve 1500 kişilik Öğrenci Yurdu Projesi hayata geçiriliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte yürütülmeye başlanan projede, 500 öğrenci kapasiteli bir kız öğrenci yurdu ile 1000 öğrenci kapasiteli bir erkek öğrenci yurdu bulunuyor.

Yurtların proje çalışmalarının 3 ay içinde tamamlanmaları ve eylül ayı itibarı ile inşaatlarının başlanması hedefleniyor.

lojmanlar

Akademisyenlerin Barınma Problemi Son Buluyor

Öğretim üyelerimizin yaşadığı yetersiz barınma problemine son vermek için Rektörlüğün başlattığı, yüksek standartta 259 adet konuttan oluşan proje hızla tamamlanıyor.

Akatlarda kullanmakta olan 22 adet konut karşılığı yapılan trampa ihalesi sonucunda 31.000 m2 kapalı alanda, 6 bloktan oluşan, 12 adet 4+1, 113 adet 3+1, 63 adet 2+1 ve 71 adet 1+1 olmak üzere toplamda 259 adet kamu konutunun inşaatına 2015 yılında başlanmıştı. 3 bloğun kaba inşaatları tamamlanmış olup haziran ayı itibarı ile kullanıma başlanacaktır. Diğer 3 Blok için de inşaat başlamış 2017 mart ayında teslim edilecektir. Projenin bir an önce tamamlanması böylelikle akademisyenlerin konforlu bir yaşam alanına hızla kavuşması amaçlanıyor.

camii projesi

Cami Projesi de Hayata Geçiyor

Uzun yıllardır öğrenci, akademisyen ve idari personelimizin talep ettiği cami projesi de hayata geçiriliyor. Özgün bir tasarımla planlanan 3000 kişi kapasitesine sahip İTÜ Ayazağa Camii en kısa zamanda hizmete sunulacak.