17
Oca 2017
“Farklı Bak - Doğadan Öğren” Sergisi, Öğrencilere Çevre Duyarlılığı Aşılayacak

İTÜ Bilim Merkezi, öğrencilerin çevre duyarlılığını artırma yönündeki çalışmalarına devam ediyor. Merkezimizin, Goethe Enstitüsü ile yaptığı iş birliğiyle düzenlediği “Farklı Bak - Doğadan Öğren Sergisi”, 5. sınıf ve üstü tüm öğrencilerin çevre koruma konusunda duyarlılıklarını geliştirmeyi amaçlıyor. Sergi, gelişmenin ve çevre korumanın birlikte var olduğu bir geleceğe odaklanıyor.

farkli_bak (1)

27 Ocak’a kadar devam edecek sergide, “doğadaki 4 element” olarak adlandırılan; su, ateş, toprak ve hava üzerine açılan stantlar bulunuyor. Varlıklarıyla dünyadaki yaşamı oluşturan, gelişimin sürekliliğini sağlayan bu unsurların kısmen yok olması ve doğanın dengesinin bozulması durumunda yapılacakları irdeleyerek ekonomik ve toplumsal Sergi bu nedenle, ekonomik ve toplumsal gelişim ile çevre duyarlılığı arasında doğanın korunması adına çekilen sınırın ne olabileceğine dair, öğrencilere önemli ipuçları veriyor.

farkli_bak (3)

Etkinliği ziyaret eden öğrenciler gezi sonunda, teatral ve görsel açıdan ilgi çekici, toplumun her kesimine hitap eden interaktif bilim gösterisine de katılarak hem eğlendikleri hem de öğrendikleri güzel bir gün geçiriyor.

farkli_bak (2)

İTÜ Bilim Merkezi, sergiyi ziyaret edecek öğrenciler için 27 Ocak’a kadar 10.00 - 16.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.