26
Nis 2017
Sürdürülebilir Ekosistem İçin Buluşma Noktası: SEG

21-22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Sürdürülebilir Ekosistem Günleri’nde küresel boyuttaki çevre sorunlarına çözüm yolları arandı.

Çevre Mühendisliği Kulübü’nden öğrencilerimizin düzenlediği Sürdürülebilir Ekosistem Günleri (SEG), 21-22 Nisan tarihleri arasında Ayazağa Yerleşkemizde gerçekleştirildi. Küresel boyuttaki çevre sorunlarını dile getirerek bu sorunlara cevap arayacak yeni kuşakların bu konudaki farkındalığını artırmayı hedefleyen etkinlikte açılış konuşmasını, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. İsmail Toröz yaptı. Sürdürülebilir Ekosistem Günleri’nin düzenlenmesinde öğrencilerin büyük emekler verdiğini dile getiren Toröz, etkinliğin sürekli hâle gelmesinin önemli olduğunu ve her yıl bir öncekinden daha renkli geçtiğini belirtti.

seg

Çevre Mühendisliği Bölümü’müzden emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Samsunlu ise konuşmasında kariyerindeki dönüm noktalarını ve mesleğine olan tutkusunun kendine neler kattığını anlattı. Çevre mühendisliği alanının önemine dikkat çeken Samsunlu, hazırladığı sunumu katılımcılarla paylaştı. Etkinlik; Çevre Mühendisliği Bölümü’müzden öğretim üyelerimiz Prof. Dr. İlhan Talınlı’nın “Çevre Mühendisliği Sistematiği ve Mühendislik Etiği” ve Yrd. Doç. Dr. Mahmut Altınbaş’ın “İTÜ Sürdürülebilir Enerji Üssü Projesi”, MWH Global Türkiye’den Neslihan Sönmez’in “Uluslararası Çevre ve Enerji Danışmanlığı Uygulamaları”, İTÜ MEM-TEK’ten Doç. Dr. Derya Yüksel İmer “Membran Biyoreaktörler”, SÜREKO Güvenilir Atık Yönetimi şirketinden Özge Erbulundu’nun “Tehlikeli Atıkların Sahalardaki Uygulamaları”, Doç. Dr. Osman Devrim Elvan’ın “Çevre Hukuku ile ilgili Spesifik Konular”, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Memet Gültek’in “Mühendisler İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Kariyeri”, Altaca Enerji firmasından Alper Önoğlu’nun “Entegre Biyogaz ve Organik Gübre Üretimi” ve Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği’nden (EAGD) Burak Köktürk’ün “Dünyada ve Türkiye’de Elektronik Atıklar” başlıklı sunumlarıyla devam etti.