06
Eki 2017
EUROGIA 2020 İstanbul Bilgi Günü ve Proje Pazarını Ağırladık

“EUROGIA 2020 İstanbul Bilgi Günü ve Proje Pazarı” başlıklı etkinlikte söz alan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ’nün nükleer enerjiden yenilenebilir enerjiye kadar her alanda çalışmaları olduğunu ve bu çalışmaların süreceğini belirtti.

eurogia-2020 (1)

Üniversitemiz, “EUROGIA 2020 İstanbul Bilgi Günü ve Proje Pazarı” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı, TÜBİTAK, Enerjisa ve ödeme sistemleri alanında çözümler sunan Cardtek iş birliğiyle gerçekleştirildi. Akıllı şebekeler, güneş enerji teknolojileri ve enerji verimli binalar konularında uluslararası Ar-Ge projeleri üretmeye yönelik network oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Geleceğin enerjisi

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, yaptığı konuşmada, İTÜ'nün enerjiye verdiği önemi dile getirdi. İklim değişikliğinin enerji sektörünü de ilgilendirdiğini vurguladı. İTÜ’nün nükleer enerjiden yenilenebilir enerjiye kadar her alanda çalışmaları olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini sözlerine ekledi.

eurogia-2020 (3)

Ar-Ge merkezleri sayısı 750'ye ulaştı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, çağımızın Ar-Ge, inovasyon ve tasarım çağında olduklarını kaydederek, “Ar-Ge ve inovasyonla desteklenmeyen her şey zamanla eskir ve değerini yitirir" diye konuştu. Cardtek Üst Yöneticisi (CEO) Turgut Güney, inovatif fikirleri desteklemek amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, bu projelerin Türkiye'ye ve Türk ekonomisine sağlayacağı faydalardan bahsetti. Toplantı, enerji projesiyle ilgili sunumlarla sona erdi.