19
Oca 2018
Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Atık Su Arıtımı Üzerine 2 Ciltlik Eser

İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz ve Ulusal Membran Teknolojileri Araştırma Merkezi (MEM-TEK) Müdürü Prof. Dr. İsmail Koyuncu editörlüğünde “Su/Atık Su Arıtımı ve Geri Kazanılmasında Membran Teknolojileri ve Uygulamaları” isimli kitabı yayınlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfının(TUCEV) desteği kapsamında İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve ekibi “Su/Atıksu Arıtımı ve Geri Kazanılmasında Membran Teknolojileri ve Uygulamaları” kitabını hazırladı. Yayınlanan kitabın ilk örnekleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk ve bakanlık bürokratlarına takdim edildi.

atik-su-aritim

Türkiye’de Çevre ve Şehircilik alanında öncü kitap İTÜ’den

Atık su arıtımı ve temiz suyun geri kazanılmasında öncü kaynaklar arasına giren kitap, ülkemizde çevre araştırmaları ve uygulamalarında örnek olacak. Eser 2 cilt halinde hazırlandı ve ilk baskısı 2 bin adet basılarak organize sanayiler, belediyeler, çevre ve şehircilik müdürlükleri ile kütüphanelerde yerini alacak.

Prof. Dr. İsmail Koyuncu hakkında

İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üye ileri su arıtma teknolojileri ve membran sistemleri ile çevre teknolojisi alanlarında çalışmalar yürütmektedir.İTÜ Ayazağa Yerleşkemizde bulunan Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü aynı zamanda su ve atık su uygulamalarında membran üretimi, modül imalatı ve proseslerin geliştirildiği Ulusal Membran Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görevlerini sürdürmektedir.