24
Kas 2017
İTÜ’lü Öğrenciler Bakanlık Desteğiyle Pedallıyor

İTÜ’lü öğrenciler, Sağlık Bakanlığı’nın "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" çerçevesinde "Fiziksel Aktivitenin Artırılması Projesi" kapsamında İTÜ’ye verilen bisikletlere kavuştu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrenci kulüpleri ve spor kulüplerine Rektörlükçe yapılan ücretsiz bisiklet dağıtımı kapsamında, Kulüpler Birliği iş birliğiyle düzenlenen “Beyaz Bisiklet Turu” etkinliği üniversitenin Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşti. 300 adet bisikletin sahiplerini bulduğu etkinliğe İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın, Genel Sekreter Prof. Dr. Mustafa Yazğan, Kulüpler Birliği temsilcileri ve İTÜ’lü öğrenciler katıldı.

bisiklet-dagitim-haberi (4)

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca, bisiklet dağıtımının Yeşil Kampüs çalışmalarının bir parçası olduğunu belirtti ve etkinlik öncesinde dağıtılacak olan bisikletleri inceledi.

bisiklet-dagitim-haberi (1)

Karaca, öğrencilerle 247 hektarlık yeşil İTÜ kampüsünde bisiklet kullanımının önemi ve yaygınlaştırılmasında öğrencilere düşen roller, yeni yapılan bisiklet yolları ve olası tehlikelere karşı alınması gereken güvenlik önlemleri ile ilgili bir sohbet gerçekleştirdi. Sonrasında üniversite içi ulaşımda öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak olan “Sağlık İçin Pedalla” temalı beyaz bisikletler kullanıcılarına teslim edildi.

bisiklet-dagitim-haberi (2)

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın, Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Serdar Bilgi ve 200’e yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Beyaz Bisiklet Turu, İTÜ Rektörlük binası önünden başladı.

bisiklet-dagitim-haberi (5)

Üniversitenin ağaçlı yollarını takip eden sürücüler, sırasıyla Arı Yolu, Spor Yolu, Bedri Karafakioğlu Caddesi ve Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nin önünden geçerek yine rektörlük binası önünde parkuru sonlandırdı. Yaklaşık 3 km süren ve keyifli anlara sahne olan Beyaz Bisiklet Turu, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.