24
Eyl 2019
Solar Decathlon Afrika Yarışması’nda Team Bosphorus Başarısı

Dünyanın en büyük üniversiteler arası sürdürülebilir konut yarışması olan Solar Decathlon’un Afrika ayağında Türkiye’yi temsil eden Team Bosphorus Takımı yarışmada başarıdan başarıya koşuyor.

decathlon_solar_2019_web (1)

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşan Team Bosphorus takımı Solar Decathlon Afrika’da önemli başarılara imza atıyor. 10 etaptan oluşan Solar Decathlon Afrika yarışmasının şimdilik 4 etabı değerlendirildi. Buna göre Team Bosphorus, İnovasyon ve Mühendislik alanlarında iki birincilik, Mimarlık alanında 6.’lık ve Pazarlama alanında da 5.’lik aldı.

decathlon_solar_2019_web (2)

İTÜ ve YTÜ Ülkemizi temsil ediyor

Fas Kralı Muhammed VI’nın himayeleri altında ve ABD Enerji Bakanlığı desteğiyle, Fas Güneş Enerjisi ve Yenilenebilir Enerji Araştırma Enstitüsü (IRESEN) tarafından düzenlenen Solar Decathlon Afrika sürdürülebilir ev yarışmasına katılan ekibimiz Team Bosphorus, Solar Decathlon Afrika’da ülkemizi temsil ediyor.

decathlon_solar_2019_web (3)

Ekipte, İTÜ Makina Fakültesi Öğr. Üyesi Dr. Murat Çakan, Ali Uğur Tülüoğlu, Batuhan Üzümcüoğlu; Mimarlık Fakültesinden Onur Yılmaz, Ceren Çakar, Ege Nurcan, Abdullah Cem Fırat, Serhan Kaya, Ayşe Yılmaz; Fen Bilimleri Enstitüsünden Tarık Ateşer, Aslı Aldemir, Ilgın Yeşim Eldeş; Sosyal Bilimler Enstitüsünden Esra Kıygın; İnşaat Fakültesinden Tarık Ateşer ve Enerji Enstitüsünden İsmail Çelik ve İrem Esen bulunuyor.

Yarışma, 27 Eylül 2019 tarihinde Fas’ın Benguerir kentinde düzenlenen törenle son bulacak.