İTÜ'DE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

İTÜ'de ayrıca lider akademisyenlerle çalışan bireysel öğrenci kulüpleri de bulunmaktadır. Değerli faaliyetleri ve üyeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için kendi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İTÜ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ KULÜBÜ

İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü 1994 yılında kurulmuş olup faaliyetlerini hala sürdürmektedir.  İTÜ ÇMK, üyelerinde çevre  farkındalığı oluşturmayı, üyeler arasındaki sosyal bağları güçlendirmeyi ve uzmanlık kulübü olmasının bir gerekliliği olarak topluma teknik açıdan donanımlı mühendisler kazandırmayı amaçlar.

 

İTÜ SIFIR ATIK KULÜBÜ

İTÜ Sıfır Atık Kulübü, İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde; ulusal ve uluslararası sıfır atık hedefleri doğrultusunda iyileştirici projeler üreten, gönüllü öğrenci grubuyla yarışmalara katılan ve her türlü sıfır atık, sürdürülebilirlik odaklı benzer süreçlere katkı sunmayı hedefleyen bir öğrenci kulübüdür.

İTÜ Sıfır Atık Kulübü aynı zamanda topluma sıfır atık bilincini aşılamak adına hem keyifli hem öğretici etkinlikler düzenler.

 

EELISA ÖĞRENCİ KULÜBÜ

EELISA Öğrenci Kulübünün hedefi, öğrencileri EELISA'nın fırsatları ve toplulukları hakkında bilgilendirmek; ayrıca, onları EELISA faaliyetlerine katılmaya teşvik etmektir. Kulüp Sürdürülebilirlik Kalkınma Hedefi 17 'Hedefler İçin Ortaklık' kapsamında da yer almaktadır. Bu çerçevede, ortak üniversitelerden öğrencilerle işbirliği yapmayı hedeflemektedir. Öğrenci kulübü, EELISA'nın 'United in Diversity' sloganı ile 7 ülkeden öğrencilerle yürüttüğü proje ve etkinliklerle Avrupa'da mühendislik, yenilikçilik ve girişimciliği artırmayı hedeflemektedir.

 

ITU SDG HUB

İTÜ Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) Kulübü, 2023 yılında, Birleşmiş Milletler'in 2030 yılına kadar ulaşmayı amaçladığı 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi'ne (SDG) katkıda bulunmak için kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. Misyonu farklı disiplinlerden öğrencileri bir araya getirerek, SDG'ler hakkında farkındalık yaratmak ve sürdürülebilir kalkınma alanındaki araştırma ve projeleri teşvik etmektir.