3

İTÜ beş kampüsten oluşmaktadır: Ayazağa, Maçka, Taşkışla, Gümüşsuyu ve Tuzla. Tüm kampüsler, üniversitenin web sitesi iletişim sayfasında yayınlanan "İTÜ Kampüs Ziyaret Formu "nu doldurulması ile ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir. Gümüşsuyu, Maçka ve Taşkışla olmak üzere üç kampüs Osmanlı dönemi mirasıdır. Bu yapıların geçmiş işlevleri sebebiyle kendilerine özgü mimari tarzları ve atmosferleri vardır.

Resim1

Gümüşsuyu yerleşkesi Osmanlı askeri kışla binası, Maçka yerleşkesi Osmanlı karakol binası, Taşkışla ise Osmanlı Askeri Tıp binasıydı. Taşkışla yapısı şu anda mimarlık fakültesidir. Bu sayede Taşkışla kampüsü çok sayıda sergi, seminer ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapmakta, akademi ve halk arasındaki etkileşimin gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Resim1

İTÜ Tanıtım Ofisi tarafından lise öğrencileri ve ailelerine yönelik kampüs turları düzenlenmektedir. Ayrıca, birçok kampüste kafe, büfe, tenis kortu gibi spor tesisleri ve birçok sosyal tesis halkın erişimine açık bulunmaktadır. Maslak kampüsü, halkın erişimine açık bir gölü de içeren doğal bir koruma alanı içermektedir. İTÜ'nün çeşitli kampüslerinde herkese açık konferanslar ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Detaylı bilgi için:

https://international.itu.edu.tr/home

https://mim.itu.edu.tr/duyurular/

https://tanitim.itu.edu.tr/ituye-gel

http://itusosyaltesisleri.com/

https://sks.itu.edu.tr/hizmetlerimiz/spor-hizmetleri/tesisler

https://sustainability.itu.edu.tr/sustainable-campus/healthy-life-at-itu